Редакција
Васко Васовић
П(Л)АНДЕМИЈСКЕ ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА (5)
Замислите какав би ефекат био када бисте могли јавно да покажете на почетку или у току другог Дневника РТС - а информације и ставове и једне и друге стране. И Несторовићеве и Конове и Ђиласове и Вучићеве и Мариникине и Анине и Трампове и Бајденове... Сигуран сам да би шок за ширу јавност имао снагу медијске атомске бомбе и то не само у нашој земљи. Утицај ослобађања РТС - а и слобода говора, не мислим на политичку конотацију у нашој земљи, проширили би се брзином светлости и ван граница овог региона. Свет је, ипак, мало глобално село. Пуштање било кога ко има наизглед нерешив проблем, који ми, само као заједница, можемо да решимо, вратиће суштину Јавном сервису, а она је, управо у сервисирању и пружању подршке сваком појединачном грађанину ове земље, без обзира на веру, нацију, полно опредељење, социјални, економски или образовни статус. Преузимање РТС - а од стране личности којој је заиста стало до заједничког, а не личног интереса, покренуло би по аутоматизму све остале преко потребне процесе у земљи. РТС је основни темељ свих осталих и подлога свих осталих темеља. Образовног, здравственог, културног, економског, политичког, традиционалног, религијског, мањинског и већинског. РТС је најмоћније и оруђе и оружје и има снагу да усталаса општу жабокречину у којој смо се сви нашли. Баш као и онај пуцањ Гаврила Принципа чији је енергетски талас покренуо Први светски рат. Преузимање РТС од стране само једне личности са гвозденом кичмом и имунитетом отпорним на политичаре и стране амбасадоре, покренуло би енергетски Теслин талас који би такође тренутно обишао земаљску куглу. Срећом, то не би значило почетак новог великог рата из једног једноставног разлога. Он је већ почео.
Васко Васовић, РТС

Коментари