Редакција
Марко Јакшић
Косовска Митровица
Бугојанцу што уздижеш Мурата, мани се Космета, биће безбедније по тебе (отворено писмо)
Извор: Србин инфо
Као члан некадашњег тима Београда за преговоре са Приштином у времену од 2006-2008. године а у светлу будућих преговора које ти водиш у обавези сам да ти се овако јавно обратим.
Као твој уступак сепаратистима за наставак преговора обећао си да ће Србија престати да лобира за повлачење признања самопроглашене републике Косово. Од њих ти очекујеш да они не траже пријем у Интерпол или Унеско. Ноторна политичка глупост. Што више земаља повуче признање „Косова“ илизуја је да Приштина може тада да постане део било којих међународних организација. Истину говорећи ниси се много ни претргао око повлачења признања. То су радили углавном Руси. Твој министар спољних послова на географској карти није у стању да пронађе те земље које су повукле признање.
Кажеш да у будућим преговорима грађани Србије не треба да очекују срећно решење по питању јужне српске покрајине. Ко си ти мајсторе да тако нешто кажеш? Твоје је да се држиш Устава и закона Републике Србије па ће онда и решење бити повољно. Ако Устав газиш, као што си до сад радио и решење ће бити несрећно. У ових осам година твоје владавине никакву платформу за преговоре са Приштином немаш. Неозбиљно и недржавнички. Ови из Приштине, како твоја премијерка каже који су дошли из шуме, имају платформу и поштују свој устав на основу кога ће да воде преговоре. А Србија стара државотворна земља почев од династија Дрвенаровића, Клонимировића, Немањића са својим законима из средњег века у преговоре улази без платформе и циља. А успут газиш и Устав и законе на којима почива. А зашто то радиш мајсторе? Да би онако у тишини и мраку на тајним састанцима са Хашимом Тачијем у Паризу, Њујорку итд. могао да тргујеш територијом. Недржавнички а издајнички.
